W jakich ilościach należy pić wodę podczas upałów?

Woda podczas upałów do podstawowy element racjonalnego odżywiania, o jaki powinniśmy zadbać. Wysokie temperatury sprzyjają odwodnieniu organizmu, dlatego tak istotne jest uzupełnianie płynów. Ważne jednak jest żeby nie tylko pić wodę, ale także zadbać o jej wysoką jakość. Sprawdźmy, ile powinno się pić wody przy upałach i jak sprawić, by była ona wysokiej jakości.

Ile pić wody?

Dzienne normy spożycia wody wskazują stopień ok. 2,5 l płynów (w tym z żywności) dla dorosłych mężczyzn i ok. 2 l dla kobiet. Nieodpowiednie nawodnienie organizmu wywołuje niepożądane skutki. Wśród nich należy wymienić znaczne osłabienie, uszkodzenie wewnętrznych organów, brak sił, wymioty, a nawet omdlenia. Upały przyczyniają się do szybszego odwodnienia organizmu i są wyjątkowo niebezpieczne. Podczas ich trwania należy szczególnie zadbać o nawodnienie organizmu. Wyjątkowo istotne staje się spożywanie wody. W czasie upałów należy dbać o przyjęcie płynów (w tym również z żywności) w zalecanej dziennej dawce, a także dodatkowo wypijać co najmniej 2,5 l wody.

Jaką wodę pić?

Ważne jest żeby spożywać wodę wysokiej jakości, bogatą w minerały i skutecznie oczyszczoną. W tym celu warto zainwestować w domowe systemy uzdatniania wody. Specjalistyczne filtry do wody, które kupisz pod adresem ProstoZKranu.pl wyposażone w błonę wykonaną z węgla aktywnego potrafią zatrzymać nawet do 96% zanieczyszczeń i zarazków. Wśród nich znajdują się bakterie, wirusy, rdza, piasek, zanieczyszczenia mechaniczne czy związki metali ciężkich. Systemy te bazują na procesie, który określany jest jako odwrócona osmoza wody. W najprostszym ujęcie działanie tego zjawiska można przyrównać do funkcjonowania sita, które zatrzymuje niepożądane substancje, przepuszczając jedynie cząsteczki wody. Dzięki temu procesowi uzyskujemy niemal krystalicznie czystą wodę, w pełni bezpieczną dla naszego organizmu. Odwrócona osmoza zatrzymuje zanieczyszczenia, jednak przyczynia się również do wypłukania minerałów z wody. Warto zatem postawić na filtry do wody, które dodatkowo wyposażone są w mineralizatory. Dzięki nim, woda zostanie nie tylko oczyszczona, ale także wzbogacona o niezbędny magnez czy wapń.